Kto online?
Shoutbox
stokrotka

Panie sołtysie czy pan zna panią Anię na tyle ,żeby promować.

Dodane dnia, 2019-02-10 18:07
AndrzejGolota

Kuba, ja nie jestem sołtysem. Nie mnie powinieneś rozliczać bo nie ja biorę pieniądze za tą funkcje, nie ja otrzymuję ok 25 tys rocznie na rozwój wsi i nie ja kandyduje na sołtysa. Swoje opinie wygłaszam pod pseudonimem ponieważ nie chce być wytykanym palcami za odmienne poglądy. Promowanie Pani Anny na nowego sołtysa przez obecnego na oficjalnej stronie Jankowic jest co najmniej nie na miejscu.

Dodane dnia, 2019-02-10 11:47
Kuba

Do " Andrzej Gołota" Skoro masz takie przemyślenia to pewnie sam zrobiłeś masę dobrego dla wsi... Możesz się pochwalić co to takiego?! Czy może tylko siedzisz i krytykujesz . Może masz innego chętnego kandydata? No i co cię powstrzymuje żeby wygłaszać opinie pod własnym nazwiskiem... Pozdrawiam Jakub Gorzkowski

Dodane dnia, 2019-02-09 20:36
AndrzejGolota

(częć druga) aby trzymać rękę na pulsie ? Widać tu jakieś drugie dno ...

Dodane dnia, 2019-02-08 19:34
AndrzejGolota

Witam. Jestem mieszkańcem Jankowic od wielu lat. Obserwuję rozwój naszej wsi - a raczej jego brak. Uważam, że sołtys nie pełni swojej funkcji prawidłowo. A teraz dodaje post promujący jedną z kandydatek - Panią Anie Matuszek. Czy to będzie marionetka obecnego sołtysa? Czym ta pani się wyróżnia od innych kandydatów, że została tak ładnie wypromowana ? Może tym, że ja oraz wiele osób jej nie zna ? Cóż ona może wiedzieć o problemach Jankowic? A może Pan Sołtys chce mieć swojego człowieka aby trzyma

Dodane dnia, 2019-02-08 19:32
Sołtys

W czwartek 9.03.2017 będą odbierane opakowania SZKLANE. Przypominam, bo sam w grudniu przegapiłem termin...

Dodane dnia, 2017-03-07 17:25

Ewa Reszka - kandydat na Wójta Gminy Oława

Chciałabym być wójtem wszystkich mieszkańców, i tych " z urodzenia" i tych ze świadomego wyboru, kończąc tym samym sztuczne podziały, które nie służą wspólnemu dobru, jakim jest miejsce wspólnego zamieszkania.  Sprawdziłam się już w biznesie i wzorem demokracji zachodnich, chcę nabytą wiedzę i umiejętności  wykorzystać dla wspólnego pożytku. Gmina Oława nie rozwija się tak  dynamicznie jak gminy sąsiednie, a pod względem wykorzystania środków z UE do tego celu plasuje się na szarym końcu w całym Województwie Dolnośląskim.

Obecna władza tego stanu rzeczy nie zmieni - rządzi gminą ponad 16 lat ( 4 kadencje) .  Dlatego zachęcam wszystkich mieszkańców Gminy do postawienia na ludzi kompetentnych, którzy sprawdzili się w biznesie lub nauce. Gmina jest szczególnym przypadkiem "przedsiębiorstwa"- jej główni interesariusze są równocześnie jej beneficjentami, klientami - i właścicielami.  Prawdziwą władzą w Gminie powinni być jej mieszkańcy, reprezentowani przez Radę Gminy, a wójt ma być sprawnym administratorem i reprezentantem Gminy w kontaktach  zewnętrznych.   Do rządzenia Gmina potrzeba wizji i planu, gdzie chcemy być za następne 4 lata oraz umiejętności i wiedzy jak ten cel osiągnąć.
Szczegółowy program  jest na naszej stronie internetowej, tutaj chciałabym  przedstawić najważniejsze jego punkty. Mogę ten program  podzielić  ze względu na horyzont czasowy na trzy części:
- krótki- wprowadzenie  bezpłatnego wi-fi  dla wszystkich mieszkańców,  jako sposób na ułatwienie komunikacji w celach biznesowych i prywatnych oraz usunięcie wszystkich niesprawności administracyjnych,  jak bardziej konkurencyjne stawki podatkowe dla firm,  preferencyjne stawki za wywóz odpadów dla rodzin, wyprowadzenie ruchu samochodów ciężarowych poza teren zabudowy mieszkaniowej, realna pomoc dla różnych inicjatyw obywatelskich czy inwestycje w kulturę i oświatę
  - długi - tutaj najpilniejszą potrzebą wszystkich mieszkańców jest budowa dróg, chodników, ścieżek rowerowych i oświetlenia w obrębie zabudowy mieszkaniowej oraz uchwalenie kompleksowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego  Gminy w miejsce "protez" obejmujących jedynie cząstki obszaru Gminy;
-  bardzo długi - Gmina musi wypracować sobie swoją markę, która stanie się jej znakiem rozpoznawczym, dumą i spoiwem społecznym jej mieszkańców - jest to proces nieunikniony w globalizującym się świecie. Marka  określa wartość.
 Szczególną uwagę chciałabym poświęcić  działaniom proekologicznym, jak  likwidacja dzikich składowisk śmieci na terenie Gminy, wprowadzenie powszechnego programu fotowoltaiki prosumenckiej  w miejsce  planów obecnej władzy budowy wiatraków energetycznych. Wiatraki przynoszą korzyść tylko ich właścicielom, dla otoczenia są uciążliwym sąsiadem (hałas i drgania) oraz szpecą krajobraz.
    Chciałabym zachęcić  stałych mieszkańców, zameldowanych poza terenem Gminy,  do dopisania się do listy wyborców i  wzięcia udziału w wyborze władz Gminy na następne 4 lata. Straconego czasu nie da się odzyskać.

Ewa Reszka - kandydat na wójta


Program Komitetu Mieszkańców Ziemi Oławskiej 2014 można zobaczyć TUTAJ

Dodał: Sołtys dnia 2014-10-28 18:57:59

Wybory do Rady Gminy Oława


Jankowice, Lizawice oraz część północna Marcinkowic stanowią
Okręg nr 5 do głosowania na jednego radnego Gminy Oława oraz Wójta.

Kandydatami na radnego z naszego okręgu są:

  • ŁĄGIEWCZYK Jacek, zam. Lizawice, Komitet Wyborczy Miejsko-Gminne Zrzeszenie LZS w Oławie;
  • PARUSEL Marta, zam. Marcinkowice,  Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem;
  • WIEWIÓROWSKA Katarzyna, zam. Marcinkowice, Komitet Wyborczy Mieszkańców Ziemi Oławskiej 2014;
  • ŻYŁAJTYS Maciej, zam. Marcinkowice, Komitet Wyborczy Wspólnota Samorządowa Powiatu Oławskiego.


Dodał: Sołtys dnia 2014-10-22 21:15:49

Objazdowa zbiórka odpadów

W piątek 24.10.2014 r. będą zbierane:

- meble i
inne odpady wielkogabarytowe,
- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,

- zużyte o
pony,
- tekstylia i odzież (pakowane w workach),

- odpady zielone (pakowane w workach).

Wszystko należy wystawić przed teren swojej posesji do godz. 7.30.

Sołtys

Dodał: Sołtys dnia 2014-10-20 20:28:01

Zabawa przy muzyce


Rada Sołecka Jankowic zaprasza do wspólnej zabawy, która odbędzie się 17 października 2014r. (piątek) od godz. 19.00 w "Karczmie u Michelle".

Oprawę muzyczną zapewni nam grupa "Wrzos Band" z Wrocławia!

Ofertę gastronomiczną w bardzo atrakcyjnych cenach zabezpieczy "Karczma u Michelle". Dla każdego uczestnika zabawy przewidziano bezpłatnie porcję zapiekanej szynki staropolskiej z dodatkami...

Serdecznie zapraszamy

 
Dodał: Sołtys dnia 2014-10-07 20:06:24

Uwaga! Zmiany w podatku od nieruchomości

Na terenie Gminy Oława przeprowadzono modernizację ewidencji gruntów i budynków.

Wprowadzono zmiany, na podstawie których wiele osób w Gminie od czerwca 2014 r. utraciło korzystne opodatkowanie podatkiem rolnym.

Bliższych informacji o podatku udziela w Urzędzie Gminy Referat Wymiaru i Księgowości Podatkowej, pok. nr 1 i 2, tel.: 71 3812219, 3812220.

Ewentualne zastrzeżenia, co do zmiany sposobu użytkowania gruntów należy zgłaszać w Wydziale Geodezji i Kartografii Starostwa Powiatowego w Oławie.
Dodał: Sołtys dnia 2014-10-07 19:49:10

Zaproszenie do Godzikowic

Rodzina – radości, smutki, potrzeby, wyzwania, zagrożenia …

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Oławie

Serdecznie zaprasza do świetlicy wiejskiej w Godzikowicach, dnia 23.09.2014r. (wtorek)

 o godz. 1700

na spotkanie warsztatowe pt.

 

„Rodzina to…”

Zapraszamy wszystkich, którym temat rodziny nie jest obojętny. W gronie eksperckim gościć będziemy

- Jolantę Krysowatą - dziennikarz

- Marię Sapkowską  - rodzina zastępcza o charakterze pogotowia rodzinnego 

- Małgorzatę Bożyk - psycholog

- Annę Podgórską – socjolog

- Anetę Zygmunt bibliotekarz

 

Projekt „Potrzebujemy się nawzajem” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Dodał: Sołtys dnia 2014-09-21 22:23:55

Festyn Rodzinny w Marcinkowicach

Parafialny Zespół Caritas w Marcinkowicach zaprasza na Charytatywny Festyn Rodzinny na pożegnanie lata 2014. Początek festynu godz.14.00 do 24.00 w dniu 20 września w sobotę na boisku Orlika w Marcinkowicach. Szczegóły na plakacie.Według prognoz pogodowych będzie to ciepły i słoneczny dzień. Nie zabraknie ciast, lodów i innych smakołyków.Będzie świetna muzyka i wspólne tańce. Warto już dziś zaplanować sobie wolny czas na sobotę 20 września, a bawiąc się też będzie można pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują.
Dodał: Sołtys dnia 2014-09-17 08:32:25

Zebranie Wiejskie

W dniu 19 września 2014 r. (piątek), o godz. 18.00 w Świetlicy Wiejskiej w Jankowicach odbędzie się Zebranie Wiejskie.
Jeżeli nie będzie wymaganych 20% mieszkańców uprawnionych do głosowania, zgodnie ze Statutem Sołectwa Zebranie Wiejskie rozpocznie się o godz. 18.30. 

Tematy, które będą poruszane to między innymi:

  • zaplanowanie Funduszu Sołeckiego na 2015 rok,
  • sprawozdanie z działalności Sołtysa w ciągu roku, 
  • zmiany w Funduszu Sołeckim na 2014 rok,
  • informacja przedstawiciela Rady Cmentarza,
  • inne, zgłoszone przez mieszkańców.  
Zapraszam wszystkich serdecznie.
Sołtys
Dodał: Sołtys dnia 2014-09-09 23:48:41

III rata podatku

Przypominam, że do 15 września należy wpłacić III ratę podatku od nieruchomości i rolnego. 
W tym miesiącu nie będzie można wpłacić podatku w Świetlicy Wiejskiej, proszę więc wpłat dokonać w kasie Urzędu Gminy lub na rachunek bankowy.
Sołtys
Dodał: Sołtys dnia 2014-09-09 23:43:22

Fundusz Sołecki na 2015 rok

W 2015 r. Fundusz Sołecki dla Jankowic wynosi 16.439,74 zł. Pieniądze z Funduszu można przeznaczyć na cele, które są zadaniami własnymi Gminy, służą poprawie życia mieszkańców oraz są zgodne ze strategią rozwoju Gminy.
Proszę wszystkich mieszkańców Jankowic o propozycje zadań do realizacji z Funduszu Sołeckiego w 2015 r.
Pomysły należy przekazywać Radzie Sołeckiej, można również skorzystać z zakładki "Kontakt" na naszej stronie www.jankowice.eu albo wysłać wiadomość na adres soltys@jankowice.eu
Propozycje będziemy zbierać do 15 września 2014 r., po tym terminie odbędzie się Zebranie Wiejskie.
Dodał: Sołtys dnia 2014-08-12 22:21:03


« wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 dalej »